OAO2OD kwiatek13.talk.pl - komentarze

kwiatek13 - komentarze


Nie zdawałam sobie dotychczas sprawy jak bardzo liczą się dla człowieka wspomnienia. Znalazłam dzisiaj swój stary pamiętnik. Nie żaden blogas, ale prawdziwy - pisany własnoręcznie dziennik. Dokładnie zapisane daty (łącznie z godziną i sekundą!), staranny charakter (nie chwaląc się absolutnie). Muszę powiedzieć, że przeczytałam go od deski do deski. Słowo w słowo przypominałam sobie *dawne czasy* (?). Lecz tak naprawdę to wszystko wydarzenia z przed roku, dwóch... A jednak wydają mi się obce, nie moje. Wiem dlaczego. To ja zmieniłam radykalnie własne życie. Tęsknie za tym co było. Co już minęło. Mam świadomość, że wiele rzeczy jeszcze mnie czeka, sporo zostało nieodkryte, ale to jest zamknięte. Dla mnie wygląda jak pułapka, która zatrzaśnie się zaraz po tym jak w nią wpadnę...
A ja nie chcę stracić tego co już mam za sobą.
Siedzę przy komputerze, gdzieś za swoimi plecami słyszę denerwujący szum telewizora. I wiecie co? Pomimo, że jestem z rodzicami, czuje się samotna. Nie mam z kim rozmawiać. Nie zawsze tak było ... Tak bardzo staram się zapomnieć... Nikt nie ma prawa mnie oskarżać!!! Nikt nie jest na moim miejscu. Ja naprawdę cierpię. Tylko, że nie mam ochoty by każdy mógł wtrącać się w moje sprawy. Sądzę, że wielu z was to rozumie.
Ponieważ, ostatnia notka była skąpa i napisana aż trzy dni temu dziś nadrobię zaległości. Właściwie mam o czym pisać.
Uczę się wciąż angielskiego. Zadanie dostania się do klasy lingwistycznej, czeka mnie nowy rok (owocny???...). Nie ma momentu, w którym nie myślałabym o tym obowiązku.
Wypożyczyłam wczoraj po południu książkę. Poleciła mi ją Elvis twierdząc, że jest *wstrząsająca i zaskakująca*... Zachęciła mnie i po niedługim czasie *Dziecko Czarownicy* autorstwa nieznanej mi dotychczas pisarki trafiło do mojego domu. Tuż po przyjściu (tego samego dnia), zjadłam obiad i zaczęłam czytać. Czytałam, czytałam, czytałam, czyt...
W godzinach wieczornych zamknęłam ponad dwustu stronicową powiastkę (wszak - znowu się nie chwaląc - dla mnie to pestka przeczytać takie tomiszcze). Byłam zmęczona, ale szczęśliwa. Opowieść naprawdę mi się spodobała i niech nikogo nie zwiedzie tytuł. Jest to raczej powieść przeznaczona dla dorosłych. To spisany autentyczny zbiór z nieregularnie prowadzonego dziennika Mary Newburry. Dziewczyna po publicznej egzekucji babci musi uciekać do Nowej Anglii - przypominam, że opisuje to wszystko w czasach kolonialnych (wszystko rozpoczyna się w 1659 roku). Książka jest smutna i przepełniła mnie nie znanym uczuciem... wracałam na jej poszczególne strony domagając się więcej treści. Chciałam by jej historia skończyła się dobrze aczkolwiek mogę zdradzić, że pamiętnik w pewnej chwilii się urywa...
Polecam!!!
To już chyba koniec. W mojej szkole nie dzieje się nic interesującego. Mam nadzieje, że komuś będzie się chciało przeczytać tą notkę !!!
Dziękuje za wszystkie komenty, wpisy w księdze! Thx za to, że ktoś czyta moje myśli i opisywane sytuacje. To wszystko dla was!
Wasz - Kwiatuś

Imię:


Wyświetlaj emotikony w komentarzu

Lista emotikonów


Tak napisali inni:
13.05.2005 :: 08:29 :: dgi122.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ewciaaa

Elcio!!! Przeczytałam calutką notkę i...jest bardzo wciągająca...i nie mogłbym sie od niej oderwać gdzieś po środku. Ja zazwyczaj mam notki krótkie i bez sensu i często mnie dopada (też ) taka deprecha...z tego samego powodu...a czasem nawet i bez powodu...Qrczak szkoda że nie ma cie na gg ... chciałabym sobie troszku z tobą pogadać ... tak o Życiu ... BOOŚKA
12.05.2005 :: 21:33 :: 80.51.253.206

siemka!ciekawie piszesz, fajny blog, będę tu częściej zaglądać :*
12.05.2005 :: 21:03 :: chf222.neoplus.adsl.tpnet.pl

prosiłaś zebym skomentowała to komentuje;) spoxik blog.... nie wiem co wiecej pisac....
12.05.2005 :: 20:29 :: wa2.supernet.pl

corny

Hej kwiatek prosiłaś mnie na moim blogu o podanie adresów moich pozostałych blogów. więc właśnie to robię:
www.orube-witch.blog.pl
www.brit-kate.eblog.pl
www.teenagerka.blox.pl
to czekam na komenty!!
12.05.2005 :: 18:17 :: 213.77.107.3

Sabina

Skoro polecasz ta książke t mam nadzieję że w najbliższym czasie skorzystam :) i ja przeczytam ... tym czasem wracam do moich zajęć ... o troszkę mam na jutro Pozdrawiam i zapraszam ponownie :) a notka ( według ciebie długa) bardzo wciągająca ...
12.05.2005 :: 16:13 :: 80.50.249.168

;)
zapraszamy ponownie...
http://crejzi.talk.pl
12.05.2005 :: 14:46 :: 80.51.254.70

Vereena

Tak... wspomnienia to piękna rzecz. Szkoda jedynei, że czasy nie powrócą Też pamiętam, jak to łatwo było w podstawóweczce, a teraz jestem w gimnazjum i robię, co mogę, żeby miec na koniec pasek na swiadectwie. Kiedyś to była pestka. Dziś - nie. Wspomninam najczęściej ludzi z kolonii, szkoły... i zawsze jestem smutna, że to już koniec. Kolejny rozdział zamknięty. Dopiero smierć bedzie tą, która zamknie ksiązke naszego życia... Alem się rozpisała A tak wogole miałam Ci tylko napisać, że masz ładniutkiego bloga i podziękowac Ci za wpis do mojej kSIĘGI Pozdrawiam Cię serdecznie!
11.05.2005 :: 20:52 :: bdo70.neoplus.adsl.tpnet.pl

Asiaaaaa

Hej!! Ja przeczytałam calusnienką noteczkę. Od deski do deski. Uważam ze masz wielki talent do pisania:) Bardzo dziekuje za komencik na www.dance13.talk.pl nio i oczywiscie zapraszam ponownie. Ja tutaj na pewno zajrze jescze nie raz. Pozdrawiam!!!
11.05.2005 :: 20:17 :: cjj180.neoplus.adsl.tpnet.pl

ja teraz nie mam czasu czytać książek wejdz na www.crazylove.blog.onet.pl tam jest odpowiedz na Twojego komenta..........
11.05.2005 :: 15:21 :: xdsl-3015.walbrzych.dialog.net.pl

dejunia13

Hej thx,że wpadłaś do mNie i skomentowałaś.
Masz fajny blog
Pozdro
11.05.2005 :: 00:00 :: chello083144091180.chello.pl

ewa szczescira

Hej! Mimo poznej pory przeczytalam cała notkę:P Niesamowite:) Zawsze podziwiałam osoby, które po przeczytaniu książki tak o niej umieją pisać. Ja mam teraz zupełne urwanie głowy, ale dlaczego to na blogu można poczytać:) Pozdrawiam,
Talk.pl :: Wróć